Kosmetyki 1
Kosmetyki 2

Mezoterapia mikroigłowa

Zregeneruj i odmłodź skórę twarzy poprzez jej nakłówanie

Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest za pomocą urządzenia derma-pen. Służy ono do zaawansowanego procesu regeneracji skóry poprzez wykonywanie mikronakłuć. Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowej nakładki, która automatycznie standaryzuje głębokość nakłucia. Dzięki temu zabieg mezoterapii mikroigłowej jest precyzyjny, komfortowy i sterylny.

Dzięki mikronakłuciom możemy oddziaływać na komórki skóry właściwej - fibroblasty, które tworzą białka, a także włókna takie jak kolagen i elastyna, stanowiące element podporowy skóry. Zabieg mezoterapii silnie stymuluje komórki zwiększając wytrzymałość elastyczności tkanek, co daje poprawę jędrności i wrażenie odmłodzenia skóry. Po uszkodzeniu skóry derma-penem dochodzi do regeneracji skóry, ten sam stan występuje na skórze zniszczonej przez zranienia. Poprzez połączenie złuszczania, nakłuwania i mezoterapii jesteśmy w stanie pobudzić do regeneracji nawet starzejącą się skórę, poprawić jej gęstość i elastyczność. Mezoterapia przynosi duże efekty przy skórach z bliznami, w przypadku rozszerzonych porów skóry, nierówności jej struktury i kolorytu jak również na skórze głowy przy problemach z wypadaniem włosów.

Długość igieł do wykonania zabiegu mezoterapii dobierana jest w zależności od obszaru twarzy na którym pracujemy, np. na czole i pod okiem praktycznie nie można wykonać dłuższego wysunięcia igły niż 0,5mm, bo powstają krwiaki od odbicia igły od kości. Na policzkach przy bliznach potrądzikowych stosujemy wysunięcie igły nawet 2,5mm, a kiedy chcemy skórę odmłodzić i pobudzić do regeneracji – wystarcza zwykle długość 1,5mm. W obszarze owłosionej skóry głowy igły nie powinny sięgać głębiej niż 0,25-0,4mm.

Mezoterapia - przeciwwskazaniami do zabiegu mikronakłuwania: choroby w obrębie skóry, choroby nowotworowe, ciąża lub okres laktacji, cukrzyca z zaburzeniami naczyniowymi, choroby autoimmunologiczne, nieleczone choroby tarczycy, alergie, zaburzenia krzepliwości krwi, miesiączka, przejściowe lub przewlekłe infekcje, stan zapalny skóry.

Seria zabiegów na twarz stanowi 3-4 zabiegi w odstępach 3-4 tygodni. Po mezoterapii na skórę głowy stosujemy dwudniowy odpoczynek, aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów.

Salon kosmetyczny Art Beauty – mezoterapia Wrocław, Hallera 9

Podziel się:
Zadzwoń