Kosmetyki 1
Kosmetyki 2

Makijaż permanentny

Chcesz aby Twoje brwi, oczy i usta wyglądały pięknie przez długi czas?

Makijaż permanentny koryguje słabo zarysowane wargi, wzmacnia i liftinguje wyraz oczu. Odpowiednio wykonany wygląda naturalnie przez wiele miesięcy a nawet lat. Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu brwi, oczu i ust. Wykonuje się go profesjonalnym sprzętem wprowadzając w naskórek pigment jednorazową cieniutką igiełką. Metoda ta nie jest bardzo bolesna, jednak dla Twojego komfortu najczęściej stosuje się podczas zabiegu znieczulenie miejscowe.

Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego, pigment w skórze jest ciemniejszy, a po kilku dniach blednie o 20-30%. Dzieje się tak, ponieważ barwnik, który pozostał na powierzchni warstwy rogowej naskórka utlenia się i ciemnieje, a następnie jest dość szybko usuwany razem ze złuszczającymi się komórkami naskórka. Zwykle po okresie 28-30 dni po zabiegu konieczne jest poprawienie zarysu makijażu lub wzmocnienie kolorów. Makijaż permanentny utrzymuje się na skórze około 3 lat. Wpływ na trwałość makijażu ma jednak wiele czynników, z których najistotniejszym jest indywidualny układ odpornościowy.

Nie zaleca się przeprowadzanie zabiegu u kobiet w ciąży, u chorych na cukrzycę oraz choroby immunologiczne. Przeciwwskazaniem są także wszelkiego rodzaju infekcje. Przed wykonaniem makijażu permanentnego powinno określić się swoje potrzeby i oczekiwania. Rysunek brwi pełni fundamentalną rolę w wyrazie twarzy. Makijaż permanentny brwi sprawdza się szczególnie u osób z rzadkimi, delikatnymi brwiami, jak również u pań którym trudno jest precyzyjnie je podkreślić.

Inną metodą o bardzo naturalnym efekcie imitującą naturalne włoski jest microblanding. To technika która tworzy niesamowity efekt uzupełnienia bądź rekonstrukcji brwi. Pigmenty są ręcznie wczepiane w skórę poprzez pen wyposażony w sterylne ostrze sunące z delikatnym naciskiem na skórę wykonują precyzyjne cięcie które trudno rozróżnić od prawdziwych włosów. W zależności od techniki rysowania, tworzy indywidualny wygląd dla każdych brwi.

W przypadku makijażu permanentnego ust możliwa jest korekcja dysproporcji dolnej i górnej wargi w celu przywrócenia prawidłowego kształtu i koloru. Niweluje się również przebarwienia po opryszczce wargowej.

Techniki pigmentacji kresek na powiece tworzą duże możliwości modyfikacji kształtu oka. Można pogrubić wieniec rzęs oka, a w przypadku opadających kącików dążymy do ich podniesienia i zredukowania tym samym smutnego wyrazu twarzy. Makijaż permanentny ceniony jest wśród osób aktywnych fizycznie, ponieważ zapewnie ładny rysunek brwi, oczu czy ust na treningu, basenie czy w trakcie masażu. Technika ta może być wykonana po przebytej chemioterapii czy dla zakamuflowania blizn.

Salon kosmetyczny Art Beauty – makijaż permanentny Wrocław, Hallera 9

Podziel się:
Zadzwoń