Kosmetyki 1
Kosmetyki 2

Depilacja woskiem

Szybki sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia na skórze

Jednym z najpopularniejszych sposobów na usunięcie zbędnego owłosienia na ciele jest depilacja woskiem. Zabieg polega na nanoszeniu na określony obszar skóry bardzo cienkiej warstwy wosku zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i zrywaniu go pod włos za pomocą włókninowych pasków. Główną przewagą tej metody nad innymi jest szybkość wykonania zabiegu, co pozwala zminimalizować odczuwalny dyskomfort. Włosy po zabiegu depilacji woskiem odrastają dużo słabsze i cieńsze co sprawia, że częstotliwość ponownych zabiegów nie jest wysoka. Wystarczy wykonać kolejny zabieg depilacji co 4 tygodnie.

Depilację woskiem możemy stosować na wszystkich strefach ciała, najczęściej są to; wąsik, ręce, pachy, ramiona, nogi, pachwiny oraz bikini. Z metody tej coraz częściej korzystają również mężczyźni, którzy chcą pozbyć się nieestetycznego owłosienia na uszach, plecach, klatce piersiowej, w okolicach intymnych i na nogach.

Zaleca się wykonać peeling miejsca depilacji, a 3 dni przed depilacją nie należy się opalać na słońcu oraz w solarium, przed wizytą nie należy również stosować balsamów i olejków w miejscu wykonania zabiegu. Minimalna długość włosków to 5 - 10 mm. W ciągu trzech dni po zabiegu należy unikać intensywnego słońca, nie pływać w basenie, nie korzystać z sauny oraz nie zażywać gorących kąpieli.

Przeciwskazaniem do zastosowania depilacji woskiem są rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, alergie na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry, zbyt krótkie włosy, skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońcu, zakażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe, epilepsja, łuszczyca i alergia.

Na rozpoczęcie zabiegów depilacji woskiem nigdy nie jest za późno, wystarczy się zdecydować i umówić na wizytę w naszym salonie.

Salon kosmetyczny Art Beauty – depilacja woskiem Wrocław, Hallera 9

Podziel się:
Zadzwoń